Pranas Petrošius

LSDP Tauragės skyriaus pirmininkas

5.jpg 1.1.JPG 6.jpg 3.jpg 2.jpg 4.jpg 1.jpg.JPG 8.jpg 7.jpg

Savaitės valdančiųjų „meniu“ – NEKOMPETENCIJA, INTERESAI IR LĖŠŲ ŠVAISTYMAS su pašvinkusiu politiniu padažu

 

2017 05 22

Savaitės valdančiųjų „meniu“ – NEKOMPETENCIJA, INTERESAI IR LĖŠŲ ŠVAISTYMAS su pašvinkusiu politiniu padažu

                I. Patvirtinta Tauragės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo metodika (sprendimas įsigalioja nuo 2017 m. liepos 1 dienos). Ekspromtu ir skubos tvarka suformuluotas sprendimas –   dvinaris komunalinių atliekų surinkimo iš atliekų turėtojų mokesčių tvirtinimas eilinį kartą parodė valdančiųjų nekompetenciją. Pasilikta prie pirminio Tauragės rajono savivaldybės parengto sprendimo.  Deklaruotas „nuoširdus“ valdančiųjų noras palengvinti Tauragės krašto žmonių mokesčių naštą subliuško.  Dėl  priimtų nekokybiškų sprendimų imta dangstytis opozicija, išplatinama neatitinkanti tikrovės informacija (straipsnis „Tauragės žiniose“).  Apmaudu, kad  „Tauragės žinioms “ negalioja Lietuvos žurnalistų ir leidėjų Etikos kodeksas, kuriame teigiama, jog viešosios informacijos rengėjai privalo užtikrinti, kad informacija būtų teikiama sąžiningai ir etiškai, sąmoningai neiškreipiant faktų ar duomenų. To aštraus persūdyto ir pašvinkusio politinio padažo šliūkštelėjimas iškelia į viešumą valdančiosios daugumos politinius interesus, nekompetenciją ir  baimę  pripažinti  klaidas.

 

II.  Patvirtintas Tauragės rajono savivaldybėje esančių asfaltuotinų žvyrkelių ruožų  Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos pagal  prioritetinę eilę suformuotas planas.  Deja, čia išlindo interesų ausys. Automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos rekomendacijos pagrįstos racionaliais paskaičiavimais – eiliškumas pasiūlytas ne iš lubų.  Kai taryboje svarstomas klausimas dėl prioritetinių asfaltuotinų žvyrkelių ruožų  nustatymo, neatsitiktinai  valdantieji vieningai balsuoja už kelią, kuris žutbūt reikalingas Vilkyškių pieninei, nors  pagal Kelių direkcijos skirtus balus turėtų būti asfaltuojamas pirmesnis   – Skaudvilė - Bijotai - Kaltinėnai - Kražiai. Valdantiesiems nė motais, kad yra visuomenės prašymas, kad kelias veda į svarbius  kultūros objektus.  Ir kas gali paneigti, kad tai nėra  atskirų verslo grupių interesų tenkinimas ir už tai nėra atsilyginama? Po valdančiųjų priimamais sprendimais ir akcinių bendrovių sudėtimis slepiasi rajono  valdantieji: liberalai, valstiečiai žalieji, konservatoriai ir dar atsiradusi nauja Vilkyškių pieninės partija, kuriai priimami palankūs tarybos sprendimai (kaip ir garsiajam šeimyninės rangos  Tauragės industriniam parkui). 

III. Posėdžio darbotvarkės klausimas „Dėl 2017 m. Tauragės rajono savivaldybės biudžeto patvirtinimo“  pakeitimo sukėlė daug abejonių dėl skiriamų 10 000 Eur viešiesiems renginiams organizuoti.  2017 m. biudžete jau ir taip buvo numatyta bei skirta  100 000 Eur viešiesiems renginiams organizuoti. Užklausus, kokiems renginiams bus skiriama ir kodėl būtent 10 000, o ne 5000 Eur ar kita suma,  taip ir nebuvo atsakyta konkrečiai  – garsiai iš tribūnos buvo samprotaujama: gal Vaikų gynimo dienai, gal oro balionams, gal Rusėjo 1-osios šventei, užsiminta, kad taip prisidedama prie skurdo mažinimo...  Keisčiausia, kad tarybos narė liberalė I.Skurvydienė, deklaruojanti moralią politiką, skaidrumą, per posėdį prabilo apie kažkokį utopinį skurdo mažinimo projektą, nepatvirtintą jokioje atskiroje programoje, tad apie finansavimą negali būti nė kalbos. Graudžiausia, kad lėšos perskirstomos iš socialinėms reikmėms skirtos eilutės (per ketvirtį sutaupoma apie 400 000 EUR).  Ar čia ne dar viena ,,lesyklėlė" saviems liberalams, VŠĮ „Šou imperijai“ , Tauragės kabelinei televizijai? Kas paneigs?

Valdančiųjų pasiūlytas  ,,meniu" šią savaitę Tauragės krašto žmonėms skurdus ir sprangus, užtat politinis padažas riebus ir ,deja, pašvinkęs.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos LSDP frakcija

Vasario 16-osios g. 6

Mob. + 370 (657) 91365 

El. paštas: lsdptaurage@gmail.com

Darbo laikas: 

Antradienis 10.00-12.00

Ketvirtadienis 15.00-17.00